למה לצפות?

הדבר הראשון שרואים כשנכנסים לשיעור ניה הוא החיוכים, האנרגיה הגבוהה וההנאה של המשתתפים. הרוקדים הם אנשים בכל הגילאים והגדלים, אנשים שמגיעים עם ניסיון רב במחול ותנועה או ללא ניסיון כלל.

ניה כטכניקה, מספקת פלטפורמת תנועה בה כל אחד יכול למצוא את הרמה והדרך הנעימה והנכונה עבורו לנוע. בכל שיעור ניה חלקים מובנים וחלקים חופשיים (free dance), חלקים אקטיביים אקסטטיים וחלקים רגועים, תנועות המבטאות עוצמה חדה וכאלה המבטאות רכות וזרימה. לעיתים התנועה 'לוקחת' את המרחב ולעיתים היא מתכנסת, לעיתים היא משתפת ולעיתים אישית. דרך הקצוות ומה שביניהם יש למשתתפים אפשרות לחוות עצמם במצבים שונים, ללמוד, לחוות ולהתפתח ברמה התנועתית וברמה האישית.

כמו כן, במהלך השיעור נעשה שימוש בקולות ודימויים על מנת להפיג מתחים, לעורר רגש ודמיון, לעורר את הגוף הפיזי ולהגביר סיבולת לב-ריאה.

בעוד 52 התנועות של ניה מספקות בסיס של כוריאוגרפיה לכל רוטינה ולכל שיעור, התנועתיות של כל אחד ואחת מובלת ע"י הגוף הפרטי שלו תוך כדי כבוד והערכה למקום בו אני נמצא ברגע הזה.

 

רוצה להתחיל?? מעולה! אז כמה כללי יסוד...

  • 'ניה' הינה מרחב לביטוי חופשי, חקירה וגילוי עצמי משוחרר מכל סוג של שפיטה וביקורת. קודם כל כלפי עצמי וגם כלפי הרוקדים האחרים במרחב.

  • להצגה הזו אין צופים - כולם משתתפים! אי אפשר ללמוד תנועה מהתבוננות. הלמידה הזו עוברת דרך החוויה. מותר לטעות, מותר לעשות 'קטן', מותר לעשות אחרת, אבל הדרך הטובה ביותר היא לשמור על רצף התנועה.

  • שומרים על המרחב חופשי מדיבורים. הדיבור קוטע את האנרגיה. במקום נבטא עצמינו בתנועה, בקול, בממימיקה. את המלל נשאיר מחוץ לחדר.

  • ב'ניה' לא רק הגוף נע, אלא גם הרגש, התודעה והחלקים הגבוהים שלנו. כל תחושה ורגש מבורכים על הרחבה. לפעמים צחוק מתפרץ, לפעמים בכי. הכל חלק מתנועת החיים.

 

ניצן גנץ

052-6507344

nitzangan@gmail.com

ניה - שיעורים וסדנאות

  • Facebook Basic Black
  • Black YouTube Icon